چه دوربین مداربسته ای بخرم؟

چه دوربین مداربسته ای بخرم؟

راهنمای خرید دوربین مداربسته (چه دوربین مداربسته ای بخرم؟)

 در این مقاله سعی کردیم  به زبان ساده و راحت توضیح داده باشیم       راهنمای خرید دوربین مداربس

ته

قدم اول : شناخت نیازها و کاربرد آن برای چه مکانی؟   

   برای انتخاب دوربین مداربسته بی شک اولین قدمی که برای انتخاب هر محصولی باید برداشته شود شناخت نیازها و کاربرد آن برای هر مکانی متفاوت میباشد .شرایط و محل مورد استفاده از دوربین مداربسته نیز می‌تواند انتظارات مختلفی را از این سیستم نظارتی امنیتی برای ما بوجود میاورد. در این راستا باید در نظر داشته باشیم که

 ** مهمترین مهیار ها برای انتخاب یک سیستم امنیتی نظارتی **

 

1)  چقدر هزینه یا بودجه برای انتخاب یک سیستم مداربسته در نظر دارید؟

 

میزان هزینه ای که خودتان برای پیاده سازی سیستم مداربسته پیش بینی کرده اید را با تعداد و هزینه کلی آنها مقایسه کنید. در صورت عدم تطابق هزینه با برآورد شما سعی کنید از دوربین ها با برندهای ارزانتر استفاده کنید.

 

2)  کیفیت تصاویر دوربین برای آن مکان چقدر حائز اهمیت است؟             

کیفیت تصویر در دوربین مداربسته را عوامل متعددی مشخص می کند که یکی از مهمترین آنها رزولوشن یا تفکیک پذیری دوربین می باشد.در صورتی که کیفیت تصویر و قدرت تشخیص جزئیات تصویر برای شما اهمیت زیادی داشته باشد باید از راه حل های جایگزین مانند دوربین های مداربسته AHD یا تحت شبکه استفاده کنید.هر چقدر دوربین مداربسته کیفیت تصویر بالاتر و بهتری داشته باشد قیمت آن بالاتر می رود.تمام دوربینهای مداربسته آنالوگ HD از انتقال تصاویر ویدئویی در کابل کواکسیال پشتیبانی می کنند و معمولا در کابلهایRG-59 تا 500 متر می توانید تصاویر ویدئویی را منتقل نمایید.نسل جدیدتر تکنولوژی آنالوگ HD از رزولوشنهای 4، 5 و حتی 4K پشتیبانی می کنند.

 

 

 

3)  کدام پردازش و تکنولوژی دوربین مداربسته را انتخاب کنیم و یا مورد نیاز ما است؟    راهنمای خرید

در کل دوربین مداربسته رو به دو دسته مختلف میتوان تقسیم بندی کرد دوربین مداربسته با کابل کواکسیال ( آنالوگ) دوربین مداربسته با کابل شبکه ( دیجیتال)

 

 

 

در اینجا باید خدمتتون اعلام کنم با پیشرفت تکنولوژی دوربین های آنالوگ جدید کیفیت تصویر با دوربین های دیجیتال برابری میکند سری جدید تکنولوژی های آنالوگ در پردازش های AHD-HDCVI-HDTVI  روانه بازار شده که سیستم مداربسته AHD  رواج بازار شده بدلیل قیمت مناسب تر و ارزانتر بودن نسبت به سیستم های HDCVI (تکنولوژی اختصاری شرکت داهوا برند دوم جهانی ) و HDTVI ( تکنولوژی اختصاری شرکت هاک ویژن) این دو پردازش برند (مارک) جهانی میباشد.

 

 

 

 

4)  نمای تصاویر در محیط های وسیع بیرونی و یا محیط های کوچک و داخلی ؟

 

دوربین‌هایی که در محیط‌های خارجی نصب می‌شوند باید از بدنه‌ای محکم و کیفیت ساختی بالا برخوردار باشند. بیشتر دوربین ها در محیط بیرونی از نوع بولت میباشد هم قابلیت نصب بر روی دیوار رو دارد هم زیر سقف.

برای کنترل محیط‌های داخلی مسقف مانند پارکینگ‌ها، ادارات، مدارس و… می‌توان از دوربین‌های گنبدی یا دام (Dome) استفاده کرد. این دوربین‌ها را می‌توانید زیر سقف نصب کنید. برخی دوربین‌های گنبدی مناسب محیط‌ های خارجی هستند که با پایه‌های بسیار بلند عرضه می‌شوند و بیشتر در نظارت‌های سطح شهر از آن‌ها استفاده می‌گردد که به دوربین های اسپید دام معروف هستند.

 

 

۵)و در اخر نوع لنز دوربین ( وریفوکال یا موتورایز یا لنز ثابت ؟)

 

لنز دوربین های استاندارد ۳.۶ میلی متری است ، لنز های کمتر از ۳.۶ و یا بیشتر از ۳.۶ میلی متر فقط در شرایط خاص استفاده میشود

برای مثال:در آسانسور بهتر از لنز ۲.۸ یا ۱.۸ میلی متری استفاده شود که تصویر رو از عقب نمایش دهد .

 

 

دیدگاه خود را بنویسید