مناطق حساس و امنیتی خانه کجاست!!

مناطق حساس و امنیتی خانه کجاست!!

مناطق حساس و امنیتی خانه کجاست!!

بر اساس آمار پلیس ، احتمال سرقت خانه  یک در سی و شش است و متاسفانه  اگر شما آن شخص باشید ، می توانید انتظار داشته باشید که سارق با حدود  20 میلیون تومان(حداقل) از اموال شما از خانه خارج شود. داده ها  نشان می دهد که خانه های فاقد سیستم های امنیتی ۲٫۷ برابر بیشتر از کسانی که از سیستم های امنیتی بهره میبرند دچار سرقت می شود. این در حالی که نصب اینگونه سیستم ها کار دشواری نیست، به ویژه اینکه  با راهنمایی یک متخصص امنیت منزل انجام گردد.

سارقان چگونه فکر می کنند

پیش بینی عملکرد سارقان کار دشواری است با این حال ممکن است بخواهید بدانید سارقان چگونه فکر می کنند.بر اساس مطالعه محققان پلیس اکثر جنایتکاران و سارقان که در نظرسنجی شرکت کرده اند،اعلام کردند که هنگام انتخاب محل سرقت وجود عوامل بازدارنده مانند دزدگیر،دوربین های بیرون منزل و سایر تجهیزات نظارتی را در نظر گرفته اند.83 درصد متخلفان میگویند قبل از اقدام به سرقت وجود تجهیزات امنیتی را بررسی کرده اند و در صورت وجود به دنبال هدف جایگزین بوده اند.این امر به ویژه در بین سارقان حرفه ای بیشتر دقت می شود و با برنامه ریزی و دقت اقدام به سرقت می نمایند.

در میان افرادی که هنگام تلاش برای سرقت متوجه وجود دزدگیر شده بودند،تنها 5 درصد گفته اند که حتی پس از پی بردن به وجود دزدگیر به تلاش خود در زمینه سرقت را ادامه داده اند.

 

اما آن خانه هایی که توسط سیستم های امنیتی  محافظت نشده اند چه می شود؟ 

 

 • ۳۴ درصد سارقان از درب ورودی وارد می شوند.
 • اولین جایی که آنها به آن سر میزنند اتاق خواب اصلی است زیرا اکثر مردم جواهرات ، پول نقد و کالاهای کلکسیونی را در آنجا نگهداری می کنند.
 • بعد از آن  اتاق نشیمن و اتاق ناهارخوری هستند. اتاقهایی که معمولاً دارای  تلویزیون صفحه تخت ، کنسول بازی و… هستند.
 • بیشتر سرقت ها بین ساعت ۶ صبح تا ۶ بعد از ظهر  رخ می دهد،زمانی که افراد به احتمال زیاد در محل کار هستند.

همه این یافته ها ، و همچنین آمارهای فراوان ، اهمیت داشتن یک سیستم امنیتی الکترونیکی قابل اعتماد را که از محیط خانه شما محافظت می کند و هر نقطه دسترسی توسط سنسور تشخیص نفوذ خود محافظت می کند ، نشان می دهد. اینجاست که مناطق حساس و امنیتی خانه اهمیت پیدا می کنند.

 

مناطق امنیتی خانه

منطقه حساس و امنیتی به مناطقی از خانه گفته می شود که امکان نفوذ و ورود به جهت سرقت در آن قسمت بیشتر است.در هریک از این مناطق یک سنسور هشدار دهنده نصب می شود تا آن قسمت را ایمن کند.همچنین سنسور هر منطقه با یک شماره مشخص میشود تا صاحب خانه بداند کدام سنسور فعال شده است.به عنوان مثال  اگر درب ورودی به عنوان منطقه یک در سیستم دزدگیر شما تعیین شده باشد ، در صورت باز شدن درب ورودی چراغ منطقه یک در صفحه دزدگیر روشن می شود و پیامک ارسال شده از طرف سیستم به طور دقیق اعلام مینماید که کدام سنسور فعال شده است.

منطقه امنیتی خانه به عنوان یک منطقه خاص از خانه تعریف شده است که در دستگاه پنل سیستم هشدار دیده می شود. هر منطقه مربوط به سنسور یا جزء هشدار دهنده است که آن را ایمن می کند و با یک شماره تعیین شده مشخص می شود تا شرکت نظارت بر امنیت و صاحب خانه بدانند که کدام سنسور فعال شده است. به عنوان مثال ، اگر درب ورودی به عنوان منطقه یک در سیستم پانل شما تعیین شده باشد ، در صورت باز شدن درب چراغ منطقه یک در صفحه روشن می شود.

اکثر دزدگیر های موجود در بازار 4 ورودی دارند. برای تعیین مناطق حساس و امنیتی بهتر است با متخصص سیستم های امنیتی مشورت شود.

سنسور های دزدگیر و سیستم های حفاظتی انواع مختلفی دارند از جمله:

 1. مگنت دزدگیر(که روی در و پنجره نصب شده و در صورت باز شدن در یا پنجره فعال می شوند)
 2. سنسور حساس به حرکت یا چشمی دزدگیر
 3. سنسور دود
 4. گاهی اوقات افراد در محیط خانه مگنت نصب شده رو در و پنجره ها را فعال میکنند و سنسورهای حرکتی را غیر فعال مینمایند تا بتوانند با آرامش در محیط خانه حرکت کنند. ترکیب کردن سنسورها زمانی که در منزل حضور ندارید امنیت را برای شما به ارمغان می آورد.
  سنسور ها و آشکارساز های دود را می توان به سیستم های امنیتی منزل متصل کرد و در مناطقی مانند آشپزخانه که احتمال وجود آتش سوزی وجود دارد کاربرد دارند.
 5.  

سیستم های جدید دارای برنامه برای گوشی های هوشمند با سیستم عامل اندروید و ios می باشند تا بتوان سیستم را از راه دور فعال و غیر فعال کرد.در صورت بروز مشکل سیستم با شما تماس گرفته و برای شما پیامک ارسال میکند.

دزدگیر و سیستم امنیتی دارای باطری داخلی می باشد تا در صورت قطع شدن برق به کار خود ادامه دهند.آژیر های مخصوص دزدگیر دارای دو مدل داخلی و خارجی هستند و معمولا از هر دو آژیر استفاده می شود تا در صورت قطعی یکی از آنها دیگیری به کار خود ادامه دهد.

دیدگاه خود را بنویسید