4 راهکار مطمئن برای افزایش امنیت خانه

4 راهکار مطمئن برای افزایش امنیت خانه

حفظ امنیت خانه و خانواده از مهمترین اولویت های هر کسی در زندگی می باشد، که با توجه به شرایط اقتصادی این روزهای کشورمان و افزایش سرقت ها اهمیت بیشتری پیدا کرده است .

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حفظ امنیت خانه و خانواده از مهمترین اولویت های هر کسی در زندگی می باشد، که با توجه به شرایط اقتصادی این روزهای کشورمان و افزایش سرقت ها اهمیت بیشتری پیدا کرده است . حال سوال این است که چگونه می‌توان امنیت خانه خود را افزایش دهیم و در سرقت پیشگیری کنیم؟! تجهیزات و وسایل زیادی هستند که  به  ما در افزایش امنیت منزل کمک می کنند، بعضی از این وسایل پرهزینه  و برخی مناسب تر می باشند. در ادامه  به  چند وسیله که به  ما در افزایش امنیت خانه کمک می کنند اشاره می کنیم .

با این 4 راهکار امنیت خانه خود را بالا ببرید

1) دزدگیر های اماکن

دزدگیراماکن مهمترین عامل بازدارنده از سرقت است که نقش بسیار مهمی در پیشگیری از سرقت ایفا می کند و به طور قطع اولویت بالاتری نسبت به تمام سیستمهای حفاظتی دارد. البته انتخاب مناسب،  نصب صحیح ، و استفاده درست از این سیستم نقش مهمی دارد. برای راهنمایی جهت انتخاب مناسب دزدگیر حتما با کارشناس ما تماس بگیرید.

دزدگیرهای اماکن سیم کارتی جدیدترین نسل دزدگیر های اماکن هستند که در هنگام سرقت علاوه بر پخش صدای آژیر در محیط اقدام به ارسال پیامک و برقراری تماس با مالک کرده و او  را  از جریان سرقت مطلع می سازد. طبق تحقیقات انجام شده در حدود 90 درصد  مواقع هنگامی که سارق با آژیر دزدگیر منزل روبرو می‌شود از ادامه کار خود منصرف می شود ، بنابراین بهترین گزینه برای حفاظت منازل دزدگیر اماکن میباشد . هنگام نصب دزدگیر اماکن با توجه به موقعیت خانه از انواع سنسورهای دزدگیر شامل چشمی حرکتی،  مگنت، سنسور لرزشی،  و سنسور تشخیص دود استفاده کنید تا پوششی کامل داشته باشید.

اکثر سرقت ها در زمان بسیار کوتاه  و از طریق شکستن قفل درب انجام شده اند. جهت رفع این مشکل میتوان از سنسور لرزشی (شوک سنسور) استفاده نمود. شوک سنسور یک دستگاه کوچک الکترونیکی است که به ضربه حساس بوده و با تشخیص ضربه وارد شده، برای دزدگیر سیگنال ارسال خواهد کرد

اگر از سنسور های چشمی بیسیم برای دزدگیر اماکن خود استفاده میکنید حتما قبل از سفر باطری چشمی را تعویض کنید تا دستگاه خود به خود آلارم ندهد

 

 

2)  دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته نسبت به دزدگیر از بازدارندگی کمتری برخوردار است اما استفاده از آن خالی از لطف نیست در صورتی که سارق با برنامه‌ ریزی قبلی اقدام به سرقت نماید بی ‌شک  دوربین های مداربسته  را  از بین برده و  یا از ماسک استفاده خواهد نمود. اما در مواردی که سرقت در لحظه رخ میدهد یعنی سارق هنگام عبور از جلوی منزل شما شرایط را برای سرقت مناسب می‌داند سیستم دوربین مداربسته می تواند  کمک کننده باشد،  در واقع دوربین مداربسته بیشتر نقش نظارت  را دارد و بازدارندگی آن در مقابل سرقت کمتر است اما استفاده از آن بد نیست.

3) جک پارکینگی

 شاید در نگاه اول وجود جک پارکینگی برای افزایش امنیت خانه مهم به نظر نرسد ولی باید در نظر داشت که اولین سد ورودی به ساختمان درب ورودی است.اگر امنیت آن را بالا ببریم امکان نفوذ سارقین را به داخل ساختمان کاهش داده‌ایم، این امر در ساختمانهای جنوبی اهمیت بالاتری دارد .

جک پارکینگی در صورتی که روی درب نصب شود امکان باز شدن آن توسط سارق را تا حد زیادی کاهش میدهد، البته باید چند نکته را هنگام انتخاب نوع جک پارکینگی در نظر داشته باشید.پ

اول اینکه  از جک هایی استفاده کنید که کلید خلاص کن آن به صورت کلیدی می باشد  تا  سارق امکان  خلاص کردن آن  را نداشته باشد. در مدل‌های آچاری به سادگی می توان با یک پیچ گوشتی جک ‌پارکینگ را خلاص کرد و درب را باز کرد. دوم اینکه حتماً از قفل برقی هنگام نصب جک استفاده کنید زیرا امکان باز شدن این قفل ها بدون عملکرد ریموت بسیار سخت می باشد. البته از نوع بدون شاسی این قفل ها استفاده کنید و یا شاسی خلاص کن این قفل ها را از کار بیاندازید تا امنیت قفل بالا برود.

4) آیفون تصویری

 آیفون تصویری به ما این امکان را می‌دهد تا قبل از این که درب را باز کنیم . بدانیم چه کسی پشت درب است. هیچ وقت بدون شناسایی افراد نباید درب  را برای آنها باز کنید  زیرا ممکن است سارق جلوی دوربین پنل قرار نگیرد و یا صورت خود را مخفی کند.برخی از مدل های آیفون تصویری حافظه دار هستند، که از مراجعه کننده تصویر و  فیلم تهیه می‌کنند. این قابلیت این امکان را  به شما میدهد، که بدانید هنگامی که در منزل نبودید چه کسی زنگ شما را زده در این حالت ممکن است بتوانید سارق را  که  از خانه شما سرقت کرده تشخیص دهید.

توجه داشته باشید که تمامی مواردی که در این مقاله به  شما معرفی کردیم تنها می‌تواند روند سرقت را کندتر کرده و بازدارندگی را افزایش دهد.در کنار این ها استفاده از موارد دیگری مانند درب ضد سرقت با کیفیت،  استفاده از حفاظ  برای  پنجره ها و یا  پنجره های ضدسرقت و دیگر موارد بسیار مهم می باشد.

نوشتن نام خود در کنار آیفون واحد به  نظر کار خوبی است اما می تواند خطرناک باشد. برای مثال ممکن است فردی تا مقابل خانه شما را تعقیب کرده  و سپس با نگاه کردن به زنگ ها متوجه شود در کدام واحد زندگی می کنید. اگر در ساختمان شما چنین است می توانید موضوع را با صاحب خانه مطرح کنید. حداقل بخواهید نام شما را پاک کنند.

 با استفاده از راهکار های بالا تا حد زیادی می توانید امنیت خانه خود را بالا ببرید.

دیدگاه خود را بنویسید